Urodziny

Urodziny organizujemy przez okrągły rok w wiosce indiańskiej i w pracowni ceramicznej. Rodzice mogą bawić się z nami, piec kiełbaski, piknikować, bujać w obłokach na hamakach czyli WYPOCZYWAĆ!

REZERWACJA

Odbywa się za pośrednictwem formularza z podpisanym regulaminem, zamieszczonego na naszej stronie www.wioskaindianska.wroclaw.pl, (wcześniej proszę spytać o dostępność terminu). Po wypełnieniu, należy przesłać go mailowo na adres: indianie@printylandia.pl. Imprezę potwierdzamy 3 dni wcześniej telefonicznie lub sms, zgodnie z informacją w formularzu.

CZAS

Weekendy imprezy rozpoczynają się o godzinach 11.00 i 15.00 i trwają 3 godziny, w inne dni zaczynamy zazwyczaj o 17.00 . Stoliki będą dostępne dla Was pół godziny przed rozpoczęciem urodzin oraz 15 minut po zakończeniu animacji, abyście w spokoju, bez obecności gości mogli przygotować i uprzątnąć swoją przestrzeń. Godziny i czas przerw ustalacie bezpośrednio z animatorem, w tej kwestii jesteśmy całkowicie elastyczni. W razie chęci z Waszej strony, na miejscu zwykle istnieje możliwość dokupienia dodatkowej godziny . Stoły należy opuścić w określonym czasie , ponieważ udostępniamy je kolejnym Gościom .

CENA

Cena: 700 zł do 10 dzieci, wraz z solenizantką czy solenizantem, każde następne dziecko to dodatkowa opłata 40 zł. Cena zawiera 3 godz. animacji. Gry zabawy animator dobiera do wieku i pogody. Nie mamy stałego programu. Szczegóły i sugestie dotyczące przebiegu imprezy można omówić przed urodzinami.Przerwy na picie i jedzenie ustalą Państwo również z animatorem. Dzieci pozostają w grupie przez cały czas trwania zabawy, nie mogą samodzielnie poruszać się po wiosce bez nadzoru swoich Rodziców, bądź Rodziców organizujących urodziny.

POCZĘSTUNEK

Czas spędzony w Wiosce traktujemy raczej jako czas na aktywną zabawę, a nie na napełnianie brzuchów. Każda impreza dostaje od nas dwa duże drewniane stoły z ławkami, przy których mieści się nawet do 30 dzieci. Można je przykryć obrusem lub nie. Wasze miejsca są w otwartej przestrzeni Wioski, gdzie bawią się dzieci. Są one zadaszone, oświetlone, z dostępem do prądu, czajnika elektrycznego oraz wody do niego. Nieopodal Waszych miejsc znajdują się także toalety. Wioska nie prowadzi usług gastronomicznych, o poczęstunek dla Waszych gości musicie zadbać sami. Nie udostępniamy naczyń, ani nie mamy lodówek na torty, za to każdy ma dostęp do wrzątku (czajnik i woda). Odradzamy korzystanie z papierowych kubeczków, gdyż te łatwo znikają za sprawą wiatru. Za to podpisane buteleczki lub kartoniki z napojami, świetnie zdadzą egzamin podczas takich spotkań na świeżym powietrzu. Podobnie sprawa ma się z popkornem, czy papierkami po cukierkach, które niestety równie chętnie unoszą się na wietrze. Polecamy owoce, babeczki i różne inne pyszne, a najlepiej zdrowe ciasteczka i wypieki. Wszystkie posiłki powinny być spożywane przy Waszych stolikach, prosimy o przestrzeganie tej zasady. Rodzice zaproszonych Gości mogą korzystać z miejsca przy Waszym stole lub spacerować. Ze względu na charakter miejsca, kategorycznie zabraniamy spożywania na terenie Wioski napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych oraz innych środków odurzających. Istnieje wyznaczone miejsce do palenia, poza terenem zabaw dzieci.

Poczęstunek dla Animatora? - Tak, tak! Gościnność to szczególnie kultywowana tradycja Indian (podobnie jak staropolska). Animator też dziecko, chętnie "doenergetyzuje" się Waszym wspaniałym jedzonkiem. Częstujcie, dzielcie się, a będzie Wam dane...

DEKORACJE

Trąbki, piszczałki i inne hałasujące gadżety są zakazane. Balony i inne ozdoby można przynieść, pamiętając o tym, by było je czym i na czym zahaczyć i na końcu posprzątać. Przekłuwanie balonów robi huk podobny do petard, co przeraża okoliczne zwierzęta i co wrażliwsze dzieci. Proszę mięć to na względzie. Piniata – nie! Na terenie wioski obowiązuje całkowity zakaz zabawy w rozbijanie piniaty.

ŚMIECI

Tak jak przygotowanie poczęstunku i ewentualnych dekoracji leży po Waszej stronie, tak i posprzątanie po sobie należy do Was. Proszę przynieść worki na śmieci , by móc je posprzątać i zabrać ze sobą do samochodu.

OGNISKO

Dla chętnych palimy ognisko. Ze względu na bezpieczeństwo naszych najmłodszych gości, do upieczenia Waszych pyszności nie używamy kijków, nad ogniskiem jest ruszt. Jeśli jest więcej osób chętnych do pieczenia , wyznaczamy czas na korzystanie z ogniska. Kto chce być niezależny, może nieodpłatnie wypożyczyć nasze grille. Proszę wziąć swój węgiel i rozpałkę.

KOSTIUM

Przebranie we własnym zakresie, aczkolwiek nie są konieczne. Nie wszyscy lubią. Nasz animator maluje twarze chętnym.

STRÓJ

Najważniejsze, żeby ubiór był swobodny i dostosowany do warunków atmosferycznych. Trzeba też być przygotowanym na to, że dzieci mogą się trochę ubrudzić podczas aktywności na świeżym powietrzu, zabawy z gliną czy farbami. Brudne dziecko , to szczęśliwe dziecko. Proszę pamiętać, że my się tu brudzimy. Pozostawiamy swobodę „kontaktowania”się z ziemią, wodą czasem błotem. Warto mieć coś na przebranie. Buty ,kalosze, kurtki , bluzy dostosowane do aury danego dnia. Na cebulkę. Proszę nie ubierać dzieci w ich ulubione lub drogie firmowe rzeczy, bo czasem giną lub ulegają zniszczeniu.

POGODA

U nas zawsze jest pogoda. Nawet gdy jest deszczowa czyli kaloszowa. Jeszcze nigdy dziecko nie powiedziało, że jest „brzydka pogoda”. Szczególnie gdy dzieci są w grupie rówieśników, przeżywają spotkanie w radości dużych emocjach. Liczy się tylko wspólna zabawa. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warunki atmosferyczne. Posiadamy w Wiosce wiele zadaszonych miejsc jak wiaty, tipi, czy ogrzewana pracownia ceramiczna. W upalne dni mamy za to wiele zacienionej przestrzeni, w której możemy schować się przed palącym słońcem. Program animacji zostanie dostosowany do aktualnej pogody. Zapewnimy Waszym dzieciakom wspaniałą zabawę niezależnie od pory roku, opadów, czy temperatury, jadnak bardzo prosimy o dostosowanie ubioru Waszych gości i pociech do aktualnych warunków panujących na dworze. Teren wioski jest duży, a dzieci będą musiały się po nim przemieszczać, chociażby w celu dojścia do pracowni, WC czy innego zadaszonego miejsca. Kalosze i peleryna pozwalają na taniec w deszczu.

WC

Toalety „cywilizowane” z zimną wodą w kranie i blatem do przewijania bobasków są czyste i pachnące. To miejsce, do którego dzieci idą wraz z Rodzicem. To nie należy do kompetencji Animatora.

Osoby z ograniczeniami ruchowymi

Wszystkie miejsca na terenie Wioski są swobodnie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz z innymi ograniczeniami ruchowymi. Jest WC – kabina dla wózków.

PŁATNOŚĆ

Należność uregulujecie gotówką na miejscu gotówką . Nie pobieramy zaliczek, a więc w razie konieczności, macie swobodę w zmianie terminu, czy nawet odwołaniu imprezy.

Wioska Indiańska Pocahontas to wymarzone miejsce do urządzenia fantastycznych urodzin zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To wspaniałe przeżycie pozwala połączyć uroczystość wraz ze zdrowym, aktywnym wypoczynkiem. Często goście urodzinowi są w różnym wieku, dlatego dobieramy zabawy tak, by wszyscy uczestnicy byli zaangażowani i mogli wspólnie się bawić. Zdobywanie sprawności na naszym terenie rekreacyjnym wprawia w zachwyt i poczucie szczęścia uczestników. W czasie urodzin ćwiczymy koncentrację, kreatywność, inicjatywę, rozbudzamy zainteresowania, uczymy współodpowiedzialności za grupę, integrujemy uczestników.

Często imprezy urodzinowe przeradzają się we wspaniałe pikniki rodzinne. Tu czekają na dzieci atrakcje, kontakt z naturą, bliskość Ziemi, obcowanie z przyrodą, przygoda, tajemnica, zagadki – urodziny dziecka w takich „okolicznościach przyrody” gwarantują rewelacyjną zabawę. Nasza wioska indiańska przeradza się w tryskające zdrową energią PODWÓRKO. Podwórko miejsce już coraz rzadziej występujące, bo zamienione w parkingi. Podwórko rozbrzmiewające radosnymi okrzykami [żeby nie rzec wrzaskami] gdzie czuć i widać pasję, entuzjazm i zachwyt rozbieganej dziatwy. Cieszymy się, że jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób radosny, zdrowy, aktywny.

Organizacja urodzin – pytania i odpowiedzi

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Oczywiście w plenerze. Świeże powietrze, kontakt z przyrodą, pełna swoboda, aktywnie, w ruchu to recepta na nietypowe urodziny. Nasza Wioska Indiańska Pocahontas przeradza się w tryskające zdrową energią PODWÓRKO. Podwórko miejsce już coraz rzadziej występujące, bo zamienione w parkingi. Podwórko rozbrzmiewające radosnymi okrzykami [żeby nie rzec wrzaskami] gdzie czuć i widać pasję, entuzjazm i zachwyt rozbieganej dziatwy.

Czy łatwo zorganizować urodziny?

TAK! Wioska Indiańska Pocahontas to wymarzone miejsce do urządzenia fantastycznych urodzin zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Często imprezy urodzinowe przeradzają się we wspaniałe pikniki rodzinne. Cieszymy się, że jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób radosny, zdrowy, aktywny.

Czym się wyróżniamy?

Zdobywanie sprawności na naszym terenie rekreacyjnym wprawia w zachwyt i poczucie szczęścia uczestników. W czasie urodzin ćwiczymy koncentrację, kreatywność, inicjatywę, rozbudzamy zainteresowania, uczymy współodpowiedzialności za grupę, integrujemy uczestników.

Tu czekają na dzieci atrakcje, kontakt z naturą, bliskość Ziemi, obcowanie z przyrodą, przygoda, tajemnica, zagadki – urodziny dziecka w takich „okolicznościach przyrody” gwarantują rewelacyjną zabawę.

Cel jaki nam przyświeca w prowadzeniu zabaw, pikników, imprez integracyjnych w Wiosce Indiańskiej Pocahontas, to stosownie metod Marii Montessori, które dają dziecku szansę wszechstronnego rozwoju fizycznego i duchowego oraz kulturowego i społecznego, wspierają jego spontaniczną i twórczą aktywność. Celem metody jest rozwijanie indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?
 • Sprawdzić telefonicznie lub mailowo dostępność terminu
 • Wypełnić formularz rezerwacji ze str. www
 • Zaprosić gości, można skorzystać z zaproszeń ze str. www, poprosić gości o potwierdzenie w przeddzień i punktualne przybycie w dniu imprezy
 • Zrobić zakupy spożywcze i naczynia jednorazowe tydzień wcześniej – patrz poniżej przykłady menu urodzinowego
 • 3 dni przed urodzinami potwierdzić rezerwację sms-em, mailem lub telefonicznie
 • 2 dni przed urodzinami spakować rzeczy
Na „cebulkę” czyli jak ubrać dziecko w plener?

Wioska Indiańska Pocahontas to wspaniałe miejsce gdzie można biegać co sił w nogach po trawie, czołgać się po Ziemi, zjeżdżać z naszej GÓRY MOCY na pupie, skradać się i tarzać w słomie, umazać twarz farbami, rzucać balonami z wodą, tańczyć w dyżurnej kałuży [po obfitym deszczu], czyli być szczęśliwym dzieckiem.Taka forma aktywności fizycznej zachęca do przywdziania stosownego, sportowego, samoczyszczącego się stroju.

Ubieramy dzieci na „cebulkę”

Pamiętamy o kurtkach przeciwdeszczowych. Zalecany strój jak na wycieczkę w góry. Dzieci często są ubrane za lekko. Jeżdżąc samochodem i dowożąc dzieci do przedszkola i szkoły nie czujemy faktycznej temperatury. W czasie 4-5 godzin zabawy w plenerze temperatura może się zmienić diametralnie. Czasem warto pomyśleć o stroju do przebrania dla dziecka: spodenki, skarpetki, bluza. Dzięki temu będzie mogło czuć się swobodnie i nie urazi rodziców brakiem szacunku do odświętnego ubranka. Wybrudzone dziecko, to szczęśliwe dziecko, któremu często zazdrościmy w byciu „tu i teraz” czyli umiejętności całkowitego zapomnienia.

Jakie powinny być dobre buty dla dzieci?

Najlepsze jest pełne, sportowe obuwie. Dobrze dopasowane z elastyczną podeszwą, wygodne do biegania. Wczesną wiosną, jesienią, po deszczu mile widziane jakże modne obecnie – kalosze. Sandały nie zawsze są dobrym obuwiem. Odkryte palce są narażone na bliskie spotkania z patykami, kamieniami, pszczołami, podeszwami współplemieńców.

5 najlepszych rzeczy dla dziecka na łonie przyrody.
 1. Odpowiednie obuwie
 2. Kurtka typu wiatrówka, przeciwdeszczowa z kapturem
 3. Bluza dresowa, polar, podkoszulka
 4. Czapeczka, chusteczka, kapelusik
 5. Plecak z zapasowymi spodenkami i prowiantem
Piniata - nie, nie można.

W naszej wiosce nie chcemy scen aktów przemocy i rywalizacji, walenia pałą w obrazy zwierzątek i miliona ścinków bibuły czy plastikowych confetti.

Gdy solenizant ma focha?

Zdarza się, że dziecko jest zmęczone czy zaspane, czasem są to malutkie dzieci, które są bardzo przejęte urodzinami, nowym miejscem, przygotowaniami. To wielkie przeżycie, tu tak dużo się dzieje. W takich sytuacjach zachęcamy Rodziców do wzięcia udziału w kilku wspólnych zabawach, by dziecko nabrało zaufania i oswoiło się z miejscem.

Dzieci uwielbiają zabawy z Rodzicami.

100 lat ! Przyjęcie urodzinowe, przepisy kulinarne

Zachęcamy do zdrowego poczęstunku bez słodyczy, chipsów, paluszków i innych „fastfoodowych” zamienników zdrowego jedzonka. Najlepiej przygotować kilka różnorodnych przysmaków i ustawić je na tzw. szwedzkim stole. Wtedy każde dziecko będzie mogło wybrać coś dla siebie.

Tort, owoce, kanapki czy sałatka, woda czy soczek są wystarczające.

Na powietrzu wszystko smakuje wybornie i nawet zwykła kromka chleba z ogniska staje się niezwykłą potrawą.
3 godziny urodzinowe szybko mijają i mamy tyle atrakcji do zaliczenia, że doprawdy nie ma potrzeby skupiać się zbytnio na jedzeniu, ponieważ cały czas dzieci są bardzo zajęte.

Tort, muffinki czy arbuz? Lodówki brak

Nie mamy lodówki do przechowania tortu.

W przypadku upałów tort jemy na początku imprezy urodzinowej, po powitaniu, malowaniu twarzy krótkiej integracji uczestników.

Jak rozwiązać temat fruwających na wietrze kubków? Napoje

Picie dla dzieci można przygotować w podpisanych buteleczkach lub kartonikach [są bardziej stabilne niż plastikowe kubeczki].

Poczęstunek, tort, napoje, naczynia jednorazowe zapewniają Rodzice.

CZAJNIK - gorący temat

Na miejscu są czajniki tak, więc można przygotować kawę i herbatę.  Można przywieźć swój niezależny czajnik.

OGNISKO - GRILL - jeszcze bardziej gorący temat

Ognisko jest dla wszystkich uczestników do wspólnego korzystania. Dzielimy się ogniskiem między sobą. Nad ogniskiem są 2 ruszty, na których można położyć kiełbaski i upiec. Mamy na wyposażeniu grille bez węgla, które można wypożyczyć. 

WĘGIEL prosimy przywieźć ze sobą.

Można przywieźć swojego grilla i węgiel jeśli ktoś zamierza więcej piec i chciałby być niezależnym od innych gości. Smaczne piknikowe potrawy na imprezę plenerową można samodzielnie przygotować w domu a w wiosce indiańskiej uzupełnić smakołyki o potrawy grillowane. Można zamówić catering, który dowiezie wszystko na miejsce.

GDZIE SIEDZIMY? Urodzinowy stół.

Każda grupa urodzinowa ma do dyspozycji stół i ławy zapewniające miejsca dla odpowiedniej ilości dzieci. Nasze meble wioskowe są przaśne jak na wioskę przystało, dlatego też jeśli ktoś ma życzenie może wedle własnej potrzeby nakryć go obrusem, czy udekorować. Rodzice, którzy pozostają z dziećmi mogą korzystać z tych miejsc ponieważ dzieci praktycznie przy stole nie siedzą. Cały czas biegamy, bawimy się i do stołu przychodzimy na tort, przekąskę i picie. 

Rodzice mogą bawić się z nami, piec kiełbaski, piknikować, bujać w obłokach czyli WYPOCZYWAĆ.

ŚMIECI zabieramy ze sobą

Śmieci, ach te śmieci … Każdy uczestnik deklaruje przy rezerwacji, że sprzątnie po sobie i zabierze śmieci.

Proszę o zabranie worków na śmieci a potem o zabranie ich ze sobą do swojego kontenera. Dziękujemy!

POGODA - u nas zawsze jest pogoda, nawet gdy pada deszcz...

… bawimy się pod zadaszeniem …
… jeszcze nigdy żadne dziecko nie narzekało na deszcz, na pogodę, nigdy …
… ale Rodzice czasami …

W największym Tipi mieści się do 40 osób. Tam można tańczyć, śpiewać, zdobywać indiańskie sprawności, które nie wymagają otwartego terenu. Rozpalamy wewnątrz ognisko i zacieśniamy więzy przyjaźni. W średnim Tipi mieści się ok. 20 osób, a w mniejszym 10. Stoły i ławy również są zadaszone. Dzieci chętnie bawią się nawet gdy lekko pada, tak więc wskazane jest gumowe obuwie i kurteczki z kapturem. Naszym zadaniem jest zabawiać naszych Gości bez względu na ew. opady. My sprawimy, iż każdy Indianin opuszczający Wioskę Indiańską Pocahontas przekona się, że pogoda zawsze jest dobra. Czasem warto pomyśleć o stroju do przebrania dla dziecka: spodenki, skarpetki, bluza. Dzięki temu będzie mogło czuć się swobodnie i nie urazi Rodziców brakiem szacunku do odświętnego ubranka. 

Wybrudzone dziecko, to szczęśliwe dziecko, któremu często zazdrościmy w byciu „tu i teraz” czyli umiejętności całkowitego zapomnienia.

Rodziców i gości często zapraszamy do wspólnej zabawy, dlatego warto również się ubrać w strój „zapomnienia”.

NAGRODY. Prezenty dla gości na urodzinach dziecka.

Można zaplanować zakup drobnych upominków dla dzieci w sklepiku indiańskim a mogą to być dyplomy.

DYPLOMY

Dysponujemy dyplomami za udział w dzielnym zdobywaniu sprawności, którymi to można nagrodzić uczestników zabawy. Cena ok. 3 zł

PUNKTUALNOŚĆ czy popłaca?

Proszę zachęcić Gości do punktualnego przybycia i sportowego stroju dostosowanego do pogody. W praktyce często się okazuje, że „schodzenie się” gości trwa 1 godzinę, co niepotrzebnie rozprasza uwagę uczestników.

Czy można zrezygnować z rezerwacji i czuć się z tym dobrze?

Oczywiście w każdej chwili można zrezygnować, odwołać lub zmienić termin. Nie pobieramy zaliczki ale bardzo prosimy o zgłoszenie tego faktu telefonicznie, by nie blokować miejsca i żebyśmy nie wypatrywali z utęsknieniem solenizantów w pełnym rynsztunku zabawowym.